Про компанію

Комитет ПЭК парламента Украины поддержал Законопроект, стимулирующий производство тепла из альтернативных источников

Обкладинка новини «»
20 апреля 2016 состоялось заседание Комитета ВРУ по вопросам топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности, на котором рассматривался проект Закона Украины о внесении изменений в Закон Украины «О теплоснабжении» относительно стимулирования производства тепловой энергии из альтернативных источников энергии (№4334).

На засіданні в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський озвучив головну ідею законопроекту, яка полягає у стимулюванні виробництва теплової енергії, що виробляється з альтернативних джерел енергії. Законопроектом також передбачається передача органам місцевого самоврядування права встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для бюджетних установ та населення.

Законопроект, що дозволить створити конкурентоспроможні умови для виробників тепла з альтернативних джерел енергії, повністю підтримано Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Голова Агентства Сергій Савчук у ході виступу зазначив, що наразі найповільніші темпи зменшення та заміщення споживання газу спостерігаються у секторі теплокомуненерго (ТКЕ). У цій сфері спалюється близько 7 млрд м3 газу в рік. З них у 2015 році: 5,5 млрд м3 газу використано для обігріву населення; 1,1 млрд м3 газу – для бюджету та інших установ.

"Даний законопроект дозволить пришвидшити темпи заміщення газу у теплоенергетиці. Крім того, він матиме ряд інших позитивних наслідків. Зокрема, це додаткові робочі місця, це надходження до центральних і місцевих бюджетів, це економічний мультиплікатор, це інвестиції, це розвиток малого та середнього бізнесу", - відмітив С. Савчук.

Наприкінці засідання народні депутати України підтримали рішення щодо прийняття законопроекту за основу у першому читанні.

Біоенергетична асоціація України була активно залучена у підготовку даного законопроекту, прийняття якого дозволить:

- створити сприятливі умови для залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у зазначену сферу, оскільки надасть інвесторам гарантії на законодавчому рівні щодо повернення вкладених інвестицій і отримання прибутку;

- скоротити імпорт газу понад 3 млрд м3 газу та дозволить залишити у економіці держави щонайменш 18 млрд грн, а з урахуванням мультиплікатору – близько 100 млрд грн;

- знизити собівартість теплової енергії та тарифи для кінцевих споживачів;

- створити умови для надання органам місцевого самоврядування повноважень із встановлення тарифів;

- збільшити до 20 тисяч кількість нових робочих місць, зокрема, при вирощуванні, збиранні та транспортуванні місцевих видів палива, виробництві необхідного обладнання, що суттєво збільшить надходження до місцевих бюджетів.

Источник: http://www.uabio.org
до всіх новин

інші новини

14.10.2022

З Днем захисників та захисниць України!
дізнатися більше

25.05.2022

«Цеппелін Україна» відвантажила дизельний генератор DE550 GC виробництва Caterpillar
дізнатися більше

23.05.2022

Цеппелін долучився до Гуманітарного фонду Ferrexpo перерахувавши від Zeppelin International AG 10000 євро.
дізнатися більше

20.05.2022

Підтримуємо один одного!
дізнатися більше
перейти до всіх новин